Baner standardowy czy odblaskowy? Który wybrać?

23 marca, 2017
Baner standardowy czy odblaskowy? Który wybrać?

Obecnie, bez właściwie realizowanej kampanii marketingowej, żadna firma nie jest w stanie osiągnąć sukcesu. Bez dobrej reklamy nie będziemy bowiem w stanie wyróżnić się na tle licznej konkurencji oraz na dłużej pozostać w pamięci klientów. Przedsiębiorcy zdają sobie z tego sprawę i coraz większy nacisk kładą na zaistnienie w mediach. Patrząc na liczne zalety e-marketingu, jest to oczywiście trendem zrozumiałym, ale nie należy zaniedbywać również bardziej tradycyjnych form reklamy.

 

Nie zapomnij o banerze

Jedną z najważniejszych jest baner reklamowy. Ale nie „jakiś tam baner”, a baner pomysłowy i prawdziwie przyciągający odbiorcę. Pamiętaj, że będzie on swoistą wizytówką Twojej firmy, która niejednokrotnie zadecyduje czy dany klient „zapuka właśnie do Twoich drzwi”. Warto więc – razem z grafikiem – postarać się by był on prawdziwym, małym dziełem sztuki. Kiedy już powstanie projekt idealny, pozostaje jeszcze jedna niezwykle ważna kwestia – wybór rodzaju banera. W artykule tym przyjrzyjmy się bliżej opcji standardowej oraz odblaskowej.

 

Klasyka

Baner standardowy jest zazwyczaj drukowany na materiale frontlight o gramaturze 510 g/m2. Materiał ten cechuje uniwersalność, duża wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne, a wszystko to w dość niskiej cenie. W tym segmencie możemy zaproponować zgrzewane i oczkowane banery laminowane (wykorzystanie krótko – i średniookresowe) lub powlekane (ekspozycja długoterminowa). Te popularne rozwiązania możesz z powodzeniem wykorzystać zarówno jako reklamę zewnętrzną (na ogrodzeniach, specjalnych konstrukcjach itd.), jak i wewnętrzną.

 

Reklama nocą   

Zazwyczaj przedstawiony wyżej rodzaj baneru jest wyjściem optymalnym, wyobraźmy sobie jednak pewną sytuację. Jesteś już dumnym posiadaczem reklamy wielko powierzchniowej i po zakończeniu pracy pragniesz pochwalić się nim przed znajomymi. Mimo że godzina już dość późna, wyruszacie na wyprawę celem wspólnych oględzin. Wyobrażając sobie pochwalne pieśni na jego temat, dojeżdżasz na miejsce i nagle zdajesz sobie sprawę, że coś jest nie tak. Przecież powinien gdzieś tu być… Ze strachem w oczach rozglądasz się w poszukiwaniu swej dumy, ta jednak gdzieś przepadła. Oczywiście jest to historia przejaskrawiona, ale jeżeli chcesz, żeby Twój baner był doskonale widziany również bez wsparcia promieni słonecznych – powinieneś zainteresować się jego odblaskowym wariantem. Co w nim takiego wyjątkowego? Przede wszystkim specjalna powłoka, którą pokrywamy materiał bazowy. Dzięki niej baner staje się cięższy i jeszcze solidniejszy, a także – co najważniejsze – całą swą powierzchnią odbija padające na niego światło (np. z samochodowych reflektorów). Przy dobrym umiejscowieniu (ruchliwe drogi) jest on więc widoczny praktycznie 24h/dobę! Dodajmy, że nie traci przy tym właściwości opcji standardowej.

 

Porównanie obu rodzajów banerów – z lewej opcja standardowa, a z prawej odblaskowa:

 

Przed zakupem banera warto odpowiedzieć sobie na jedno zasadnicze pytanie – W jaki sposób będę go wykorzystywać? Przemyślana odpowiedź zagwarantuje dokonanie optymalnego wyboru, bez narażania się na niepotrzebne koszty. Pomocne może również okazać się zapoznanie z Naszą ofertą i FAQ.

×